organic_minded 

خیلی از افرادی که رابطه موفقی هم دارن، ممکنه به افراد دیگه ای جز پارتنرشون جذب بشن و از این بابت شرمگین باشن. در حالیکه، بهتره متوجه باشید که وقتی عاشق میشید، هرگز به این معنى نیست که اگه از کسى خوشتون اومد یا تخیلات جنسى نسبت بهش داشتین، یعنى اوضاعتون خرابه یا رابطه تون داغونه. واقعیت اینه که ما نه تنها قادریم همزمان جذب افراد متعددی بشیم، بلکه این مسئله از نظر طبیعی و ذات انسانی، غیرقابل اجتنابه. درسته که ترجیح مون اینه که چشمامون، جز پارتنرمون کسى رو نبینه، ولی ترجیح طبیعت و غریزه ما چیز دیگه ایه. عده زیادی وقتی در یک رابطه متعهدانه هستن و به شخص دیگه ای جذب میشن، مضطرب میشن و بلافاصله میخوان احساساتشون رو در لحظه خفه کنن. افرادی که وجود این احساسات رو در خودشون قدغن و سرکوب می کنن، همون هایی هستن که در نهایت تسلیم شون میشن و ناگهان به خودشون میان و میبینن که مثلا با همکارشون، در رابطه جنسی هستن، دو دقیقه بعد هم از کارشون سخت پشیمون میشن و به شدت احساس گناه می کنن. مثال "کافر همه رو به کیش خود پندارد رو حتما شنیدید"، افرادی که این احساسات رو سرکوب میکنن، همون هایی هستن که این جنس از احساساتشون رو نسبت به پارتنرشون فرافکنی میکنن و بى خود و بى جهت تصور مى کنن که سر و گوش پارتنرشون میجنبه و در نتیجه حسادتهای شدید و رفتارهای کنترل گرایانه بروز میدن. نگاه کردن، صحبت کردن و فکر کردن به افراد جذاب، لذت بخشه و هرگز قرار نیست چون شما متعهدین، این جذابیت ها دیگه به چشم نیان. وقتی شما این احساسات رو نسبت به دیگران، در خودتون خفه میکنید، در واقع دارید بخشی از خودتون و لایه ای از وجودتون رو می خشید. پس کاملا منطقیه که احساساتتون نسبت به پارتنرتون رو هم از بین میبرید. به همین دلیله یه روز صبح، از خواب بیدار میشین و میبینین که چیزى از عشق و علاقه ای که روزهای اول به پارتنرتون داشتین، باقی نمونده. وقتی من با فرد جذابى ملاقات می کنم، مثل هر زن دیگه ای از مصاحبش لذت میبرم، ولی همزمان به خودم یادآوری می کنم که چرا بین همه این آدمهاى جذاب، تصمیم گرفتم که با همسرم ازدواج کنم و باهاش بمونم؟ همه ویژگی های فوق العاده ای که همسرم داره و این افراد ندارن رو به خودم یادآوری میکنم و با اینکه شاید از توجه ها و صحبت ها لذت هم ببرم، این تجربه فقط تعهد من به همسرم رو بیشتر میکنه، چرا؟ چون جذابیت، یک مسئله معمول و عادیه، ولی "صمیمیت اصیل" نه. بهتره خاطرمون باشه که وقتی ما به فردی متعهد میشیم، افکار و احساسات و دریافت هامون رو متعهد به او نکردیم، تعهد در عملکرد مونه که مهمه.
#مهشید_ابارشی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پیله دَر (جهان سلامت) فروشگاه سایت بلاگ بیست کفپوش pvc parketarta دلنوشته Quadir ابوالفضل خواجه : آبيار تغذیه و زندگی سالم